Reportáže

SVĚT TICHA 19

Autor: JáraJára Datum: 4.11.2019 09:11

SVĚT TICHA aneb ozvěny festivalu PAF Tachov.

9. ročník vernisáže Svět ticha, hrozně to letí. Když jsem před 9 roky dostal nápad, ukázat fotografie podvodního světa v Neratovicích, nenapadlo mě, že se to podaří takhle dlouho opakovat. Ale je to tak.

Tradičně zahájení vernisáže se trochu zpozdilo a tak Aleš vítá přítomné a úvodním slovem vše zahajuje. Všichni se dozvídáme přibližný program večera a také vítá hosta večera, fotografku Lucii Drlíkovou.

Přítomní jsou také požádáni, aby v rámci divácké soutěže hlasovali o 3 nejlepších fotografiích. A tak je vernisáž 9. ročníku fotografické výstavy Svět Ticha oficiálně zahájena.

Kapela Vorasband se tradičně postarala o hudební zážitek a přítomní se věnovali prohlížení, občerstvení a hodnocení vystavených fotografií. A protože na vernisáži se neprohlížejí jenom fotografie, tak máme připravené i filmy a besedu s Lucií Drlíkovou.

Hosté pomalu usedají v divadelním sále. Honza oznámí vítěze divácké soutěže. Nejvíce bodů si odnáší snímek Martina Strmisky, v závěsu za ním Lucie Drlíková a na třetím stupínku pomyslné bedny se umístil Michal Štros. Všem výhercům gratuluje tleskající sál. Lucka si přebírá krásnou keramickou cenu z díly Domu řemesel Arkadis osobně, ostatním výhercům pošleme křehký balík :)

První film je od Karla Zámečníka a je o potápění na Galapágách a druhý film s názvem Čísté vody od Palo Krále o sbírání odpadků v Tatranských plesech. Oba filmy byli poutavé a tak se už těšíme na besedu s hostem večera.

Lucie Drlíková se specializuje na uměleckou podvodní fotografii. Je držitelkou mnoha světových ocenění v oblasti underwatter art fotografie, ve které patří mezi světovou špičku. Lucie pochází z Moravy, dlouhodobě však žije a tvoří v Miami v USA. Její práce zdobí mnohé světové galerie, publikuje ve světových magazínech a několikanásobnou Mistryní ČR v bazénové fotografii. Dnes je její tvorba oceňovaná nejen doma v Česku, ale i ve světě. Její snímky zdobí prestižní charitativní akce, ale tím však její aktivity zdaleka nekončí. Postupně nám promítá průřez svojí fotografickou tvorbou a přidává historky provázející fotografování modelů v bazénech. Na závěr mají přítomní možnost s Lucií besedovat. A tak se ptají na různé zajímavosti a Lucie trpělivě odpovídá. Ale všechno jednou končí, a tak když už nejsou žádné otázky, Lucie poděkuje za pozvání na naší vernisáž a rozloučí se s námi.

Následuje další film. Tentokrát  Milana Czapaye s názvem Chraňte tyto poklady. Promítání v sále krátce po desáté večerní ukončila epizoda Srdcařů z autorské dílny Tutoki Náplava s názvem Blues Velkého bílého žraloka z pověstného žraločí střediska Gansbai.

Věřím, že všichni přítomní si odnesli hezký zážitek a vzpomínku a již se těší na jubilejní 10. ročník, který věřím, se podaří v roce 2020 uspořádat.

Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se na uspořádání vernisáže jakkoliv podíleli, jsou to:  KASTEN spol. s r.o., Jan Liška – LiftServis, KLOKOČ s.r.o., Svaz českých potápěčů, PAF Tachov, PINGIUN potápěči, p.s. a Město Neratovice.

předchozí zobrazit archiv další

Reportáže

Lyžování pod Dachsteinem 10.-13.2.2023

Autor: JurášJuráš Datum: 20.2.2023 08:02

Lyžování pod Dachsteinem 10.-13.2.2023více informací

Setkání lyžařů se konalo ve známém Štýrském středisku Schladming.

více informací

Novoroční výlet do Středohoří

Autor: nekolkanekolka Datum: 4.1.2021 09:01

Novoroční výlet do Středohořívíce informací

První neděle v novém roce patří tradičnímu výletu do přírody.

více informací

Poslední ponor roku 2020

Autor: AldaAlda Datum: 31.12.2020 09:12

Poslední ponor roku 2020více informací

Jezero Most, zatopená plocha bývalého dolu Ležáky.

více informací

Zlatá stezka Zemí hradů

Autor: AldaAlda Datum: 30.12.2020 12:12

Zlatá stezka Zemí hradůvíce informací

Zlatou stezkou Zemí hradů jsem vyrazili mezi svátky.

více informací

Liduprázdné hory v době covidové

Autor: AldaAlda Datum: 21.12.2020 21:12

Liduprázdné hory v době covidovévíce informací

Prodloužený prosincový víkend mezi Lužickými horami a Ještědským hřebenem.

více informací

Nedělní potápění na Borku

Autor: AldaAlda Datum: 29.11.2020 20:11

Nedělní potápění na Borkuvíce informací

Není snad správný čas provětrat zatuchlé obleky?

více informací

Na Židlov, krajem lesů, luk a zubrů

Autor: AldaAlda Datum: 31.12.2019 20:12

Na Židlov, krajem lesů, luk a zubrůvíce informací

Na víkend 28-29.12 jsme vyrazili prozkoumat lesy na sever od Kuřivod

více informací

MIltitz

Autor: AldaAlda Datum: 14.11.2019 08:11

MIltitzvíce informací

Starý vápencový důl Miltitz se nachází mezi Drážďany a Meissen

více informací

SVĚT TICHA 19

Autor: JáraJára Datum: 4.11.2019 09:11

SVĚT TICHA 19více informací

Výstava fotografií z podvodního světa od autorů z celého světa. Fotografie jsou zapůjčené od PAF Tachov.

více informací